Published On: 16 Mars, 2016

Ja si mund të aplikoni për migrim në Kanada

Kanadaja mund të jetë një mundësi e artë për të emigruar. Ky shtet do të jetë i gatshme për të pritur këtë vit 305 mijë banorë të rijnë, për të jetuar dhe punuar nga disa vende të ndryshme të botës.

Ky njoftim është bërë nga Ministri i Emigracionit, Refugjatëve dhe Nënshtetësisë, John McCallum, i cili deklaroi se departamenti i tij ka për qëllim të përshpejtojë kohën e procesit për emigracionin familjarë, ekonomikë dhe refugjatëve.

Qëllimi i Kanadasë, sipas tij, është që të sjellë emigrantët të cilët dëshirojnë të ndërtojnë një Kanada më të mirë.

Nga aplikimi nuk përjashtohen as shqiptarët të cilët mund të aplikojnë në faqen e mëposhtme që do të hapet pas klikimit.

Për informatat tjera dhe aplikimin, klikoni: KËTU.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. mulazim hamdallari thotë:

    Jam usta murator veshje pllaka dekurative gipso bojaxhi

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...