Published On: 23 Janar, 2016

Ja si i arsyeton Matoshi 1-shat në ditar të Jahjagës!

Analisti politik, Halil Matoshi ka reaguar ndaj disa postimeve nëpër rrjetet sociale, që sipas tyre, notat nuk kanë asnjë rëndësi për dikë që është në krye të shtetit, dhe se Atifete Jahjaga po sulmohet politikisht. Ai në një shënim në Facebook ka theksuar se në rastin eJahjagës po flasim për një njeri, që drejton shtetin tonë, dhe sipas tij, po u deshka që të abstenohet për mos dije, vetëm pse qenka femër.

Shënimi i plotë i Jahjagës:

Debat per ngelcanat!

Stiv Jobes e Bill gates e kane braktise fare shkollen e mesme. Ani cka ata kane pase ide te medha. Dhe jane ba njerez te suksesshem ne jete. Po ne ketu po flasim per ni post publik (tuj e abstrahu gjinine) dhe njeriu qe e drejton shtetin tone po u dashka me u abstenu per mosdije vetem pse na kenka grue!? Jo more…!?

Prandej tash po u dashka me e kerku ni kosovar/e qe i ka pase minimum 10 nisha ne shkolle te mesme per kunderkandidat te Hashim Thacit per President! Po qysh more kso pergjithesimesh. dmth me qene grue e me pase plot nisha ne shkolle te mesme nuk qenka problem. Problem qenka me qen burre e me pase nisha. E une keshe jane te barabarte!??? KOleg dhe kolege, me e krahsu Presidenten e Kosoven me Lincoln-in dhe rrethanat e kohes asht thjesht joserioze!

E dhimbshme madje…

Notat ne ditar jane fakt publik dhe ka te drejte me i pas secili qytetar per secilin personalitet publik sepse asht cashtje publike pra, cashtje e RES-PUBLICA-s!

Notat e Presidntes nuk jane spekulime po fakt.

E publiku ka te drejte te dije cdo gja per te zgjedhunit e vet.

Privatesia i lejohet vetem ne tualetet e zyres dhe brenda shtepise (prones) private!

Po jo edhe ne zyrat e shtetit!

Prandej nuk asht ba asni shkelje me publikimin e notave te kesaj Zoje!

Por a m unet dikush me e perdor per me e nxjerr nga konkurrenca, munet, por ai dikushi dueht me e dite se dikush qe sot o neser ia nxjerr notat edhe atij dhe jo vetem notat po edhe hajnite…

Pra mos i denigroni tan ato vajza e djem, gra e burra qe marrin peseshe ne shkolle e 10-ta ne studime se pa ni baze te mire teorike nuk munet askush me pretendu me drejtu ni komb, ni shtet dhe me e reformu ni shoqni kaq te paarsimueme (injorante) e te mjere…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...