Published On: 28 Janar, 2016

Ja si Hashim Thaçi e Kadri Veseli e ndan Mitrovicën, nuk i lejuan shqiptarët të kthehen në veri, 1999 (Video)

Mitrovicë 1999 – Protestat për tu rikthyer në vendet e punës në veri të Mitrovicës dhe premtimi i Hashim Thaçit se shumë shpejt do të kthehen!…

Protestat e punëtorëve të spitalit dhe qytetarëve për të kaluar në pjesën veriore në spitalin e Mitrovicës pas lufte 1999.

Protestuesit i ndali Hashim Thaçi duke ju premtuar se shumë shpejt do të kthehen në vendet e punës në spitalin verior, por…

nga atëherë mbetën vetëm premtime…

(Aty në grupin e sigurimit personal të Hashim Thaçit shihet edhe Kadri Veseli shef i SHIK-ut!)

 

Një xhirim ekskluziv i kameramanit të M1-shit Besfort Hasanaj Çibis në vitin 1999 disa javë pas mbarimit të luftës në Kosovë.

 

Nga arkivi i M1 -shit

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. asha thotë:

    Kta e kane pase friken qe serbet po ngelen pa asgje,kta edhe pas ca vitesh nuk jone njerez serioz se lere ate kohe.Njerez qe nuk shofin pertej hunde,nga lopt e drejt ne kolltuqe nuk shkon mer vlla.keshtu ja nisen dhe e bitisen.Turpi i mbuloft kta dhe familjet e tyre ,qe s’doli nje njeri dhe tu thot bolle me…Turp turp turp

    Përgjigjiuni
    Pelqej(8) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...