Published On: 18 Shkurt, 2016

Ja si guxon ta ofendoj presidentin Ibrahim Rugova, anëtari i “Nismas për Kosovën”

  • Xhevat Bislimi, anëtar i “Nisma për Kosovën”, në një postim të tij në rrjetin social Facebook ka  folur për Presidentin historik të Kosovës Ibrahim Rugovën.

Për më shumë shikojeni postimin e tij:

Edhe sot degjuame nga Isa Mustafa, Atifete Jahjaga dhe nga soji i tyre se “Ibrahim Rugova paska qene arkitekti i pavaresise”, “kryetari i pare i Kosoves” e genjeshtra tjera! Ibrahim Rugova ka qene kryetar historik i LDK-se, sepse ishte kryetar i pare i saj dhe kryetar i LDK-se deri sa vdiq, por nuk ishte asnjehere kryetar i shtetit te Kosoves dhe as i Republikes se Kosoves. Nuk e dime nese do te ishte po te mos kishte vdekur. Kjo hyne te supozimet! Kryetar i pare i Republikes se Kosoves ishte Fatmir Sejdiu, te cilin e shkarkuan ne menyre mafioze me Gjykaten (anti)kushtetuese te Enver Hasanit! Ibrahim Rugova ishte arkitekt i nje Kosove te hapur ndaj Shqiperise (Republikes se Shqiperise) dhe ndaj Serbise! Fatkeqesisht edhe keta qe po i ngritin monumente, qe po i thurrin lavde dhe po e ngrejne ne qiell arkitekte dhe zbatuese te ketij projekti te tij jane. Republika e Kosoves, e qeverisur nga Ise-Hashimi me konceptin dhe vizionin e Ibrahim Rugoves, po vazhdon te jete e hapur me shume ndaj Serbise se ndaj shtetit tone,  Republikes se Shqiperise!! Kjo edhe eshte arsyeja pse populli shqiptar ne Kosove eshte ngritur kunder ketij projekti, kunder ketij koncepti dhe kunder ketyre arkitekteve antishqiptare, qe po rrezikojne sovranitetin e Republikes dhe lirine e sigurine e saj, kunder ketyre qe po duan te krijojne nje shtet me sovranitet te dyfishte, sic angazhoheje edhe Rugova: pak Serbia e pak ne! Madje, po te kishte mundesi Isa Mustafa dhe klika e tij do te shkonte pertej konceptit dhe projektit te babait te tyre politik…

Arkitekt, vizionare dhe realizuese i clirimit te Kosoves nga Serbia ishte dhe mbeti populli shqiptar i Kosoves, kombi shqiptar (kryesisht Tirana zyrtare e Enver hoxhes) dhe bijte e saj te organizuar ne organizata atdhetare deri te LPK-UCK-ja, e cila eshte me meritorja per clirimin e Kosoves nga Serbia… Ndersa, lirine e fituar po perpiqen ta hane dhe ta rrenojne bandat kuislinge te udhehequra nga Ise-Hashimi… Kjo eshte edhe arsyeja pse nuk iu ngrit monumenti Komandantit Legjendar Adem Jasharit ne Prishtine, i cili u perpoq, qendro dhe ra me arme ne dore (me gjithe familjen dhe farefisin e Tij) per nje Kosove shqiptare dhe te bashkuar me Republiken e Shqiperise, e jo per nje Kosove te IBrahim Rugoves e Isa Mustafes te hapur ndaj Serbise dhe Shqiperise…

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. veli thotë:

    Mire, sotpo dijne te gjithe po realitetin spo etregojne, pomos te ishte I.Rugova neatekohe edhe emri i Kosoves ishte shlye nga harta e Evropes . Ishte dhe mbetej Arkitekt i vendit ,fjalet e tij ika pruar nvend tani udheheqne ju te parete qe po dini mshume enuk ekeni kerkund,imendoni vetem fotelet,populli eshte lodhur, te gjithe jeni te nje brumi po njerez karjerista edhe ju qka po mbaheni kinse mtedrejte epo iqitni neper rruge popullin. Pobehuni bashke eshkoni aty ku duhet te drejtoheni ne Parlament. Aty vendosni pertemiren epopullit nese iadoni tmiren keti vendi.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...