Published On: 14 Maj, 2016

Ja si FIFA e uroi Kosovën


FIFA e ka uruar Kosovën për pranimin e saj në gjirin e vet.

Një gjë të tillë ajo e ka bërë në rrjetin social Twitter.

 “Kosova bëhet anëtarja e 210-të e FIFA-s, pas votimit të sotëm në Kongresin e FIFA-s. 141 vota ishin pro dhe 23 kundër, nga 164 votat valide në gjithsej”, thuhet në njoftim.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...