Published On: 8 Shkurt, 2016

Ja si e shihte Rugova zgjidhjen e çështjes së shqiptarëve me shkatërrimin e Jugosllavisë (Video)

 

Presidenti Ibrahim Rugova kërkonte zgjidhje të përbashkët për të gjithë shqiptarët me rastin e shkatërrimit të Jugosllavisë, ai vlerësonte se si asnjëherë në historinë e tyre, ata duhej të deklaroheshin për të ardhmen e tyre, pra bashkimin në një republikë apo në një shtet të vetëm shqiptarë. SHQIPTARI.EU

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. MBRETNORI thotë:

  Deri sa nuk i kishim mjetet me i luftue me plumb shkijet, duhej kjo forme dhe menyre GANDIANE, e cila bani te levize MEKANIZMIN NDERKOMBETARE, e gje e pa pare deri me tani, EDHE SUPERFUQINE BOTNORE, NATO-n!Me ne fund, u tregue shume VIZIONARE DHE E DREJTE, ARKITEKTUARA E SHTETFORMIMIT DHE SHKEPUTJES NGA SHKIJET, FILOZOFIJA DHE RRUGA E IBRAHIM RUGOVES!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. mustafe ismaili thotë:

  Teorikisht mire ka menduar por praktikishte nuk mund te realizohej menyra se si ai kerkonte lemoshe nga nji armik te pa bese dhe kronik. Vetem plumbi ne goje e ka qetsuar armikun sllavo komunist.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...