Published On: 2 Mars, 2016

Ja si e presin në aeroplan ekipin e filmit “Shok” (VIDEO)

  • Ekipi i filmit “Shok” janë duke u kthyer në Kosovë. E në udhëtimin e tyre nga Amerika ata po marrin fjalë të mira edhe nga një kompani ajrore. Adria Airways i ka uruar aktorët duke thënë se Kosova është krenare me aktorët.

Drejtori i qendrës Kinematografike, Arben Zharku, ka postuar një video në Facebook ku shihet se si stafi i kompanisë “Adria Airways” i uron mirëseardhje ekipit të filmit “Shok”/

“Në bordin tonë kemi nderin t’i kemi aktorët e filmit shok, të nominuar për oscar. Në emër të stafit “Adria” i urojmë më shumë suksese dhe shpresojmë që herën tjetër ta fitojnë çmimin Oscar. Kosova është krenare për këta aktorë”.

Filmi “Shok” ka qenë i nominuar për Oscar, për realizimin e filmit më të mirë të shkurtër. Ky film nuk arritur të marrë një statujë të Oscarit, mirëpo kanë fituar 14 çmime të tjera, transmeton Express.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...