Published On: 4 Shkurt, 2016

Ja si e mposhti kancerin, këngëtari Sunaj Saraqi

Këngëtari Sunaj Saraqi që nga fundi i vitit të 2014 ishte diagnostifikuar më sëmundje të rëndë, siç thotë edhe vet ai, më sëmundjen e kancerit.

Por pas ballafaqimit të tij më sëmundjen më shumë se një vit, më ndihmën e mjekëve dhe dëshirës së tij për ta mposhtur këtë sëmundje, ai ka bërë të ditur se analizat e fundit kanë treguar se është shëndosh e mirë dhe ajo sëmundje tashmë është zhdukur tërësisht nga trupi i tij,shkruan Kosovarja

Ja edhe postimi i tij në facebook të cilin po e botojmë pa asnjë ndërhyrje:

ALLAHU IM , TY TE TAKON FALIMINDERIMI SHUME FALIMINDERIT PER MIRESIN TENDE GJITHASHTU FALIMINDERIM PER MJEKET TE CILIT U KUJDESEN PER MUA DHE ME SHERUAN

.

SHOKE ,MIQE,FAMILJAR DHE KOLEG UNE SOTE E MORA EDHE LAJMIN E FUNDIT SHUME TE PRITUR SE QKA DO TE JETE E ARDHMERJA E JETES SIME

UN NGA VITI 2014 TE MUAJIT DHJETOR E DEJ ME DITEN E SOTME KAM PAS NJE LUFTE SHUME TE MADHE KU ME GJITHA FORCAT QE I KAM PERDOR DHE PLUS ME TE GJITHA TRETMANE ,KIMO,BARNA USHQIME TE LLOJLLOJSHME JAM BALLAFAQUAR ME NJE SMUNDJE SHUME TE KEQE – KANCER -POR JA DOLA QE TE JEM FITUES. SOT MORA INFORMACIONET E ANALIZAVE TE MIJA TE FUNDIT . UNE E ZHDUKA NJE LLOJ SMUNDJE E CILA NUK PAT SHANSE TE ME RREZOJ ME NDIHMEN E ALLAHUT,MJEKVE,GRUAS DJALIT SHOKVE PER RETH QE I KAM DHE DESHIRA IME E MADHE PER TE JETUAR . UN JAM SHUME I LUMTUR DHE I GEZUAR JU PERQAFOJ TE GJITHVE DHE UROJE QE TE JENI SHENDOSH E MIRE DHE GJITHMON TE JENI TE LUMTUR MOS TE KENI KSI LLOJ BRENGA NE JETEN E JUAJ BESOJ SE PREJ SOT DO TE JAM ME I KYQUR ME PROGRAME KENGE TE REJA DHE QDO GJE NGA UNE VERA DHE DJALI IM SEVENI JU DUA

Ndryshe, këngëtari Sunaj Saraqi është bashkëshorti i këngëtares Vera Oruçaj të cilët kanë edhe djalin, këngëtarin Seven Saraqin./ Kosovarja/

sunaj

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...