Published On: 16 Maj, 2016

Ja si e mbron Xhavit Haliti Azem Sylën (Video)

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti i ka dalë në mbrojtje Azem Sylës, i arrestuar kohë më parë krim të organizuar.

Haliti në emisionin InfoBox të RTV Dukagjini ka potencuar se e njeh nga afër që shumë kohë Azem Sylën, ndërsa nuk beson që i njëjti t’i ketë kryer ato vepra.

 Ai madje mendon se ish-deputeti i PDK-së, së shpejti mund edhe të lirohet nga paraburgimi.
 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Dardi thotë:

  Mbroje veten se tu u afru ftofti kah ti o e ka met zon bora pa pregadit .,, nese bora ska me ju ftof dine sikur na qysh i kemi prek xhenazet e njerzve tan tftoft qashtu ka me ju prek edhe juve dikush e mos juve dikush juv dikon kini me prek veq deshta me ju kallxu qe na u ritem .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. AMAN ÇKA ISHTE AZEM SE LESH E KENI BËRË

  Ibrahim Klemendi, thotë, Azem Syla kurrë s’ka qenë komandant i UÇK-së, por i Çagllavices. Xhavit Haliti e mbron Azemin dhe i ngre lapidar për së gjalli. Lesh e keni bërë tash. Të dytë, edhe Ibra edhe Xahaj kanë qenë në LPK, madje edhe në Kryesi bashkë me komandant çagllavicen. Por, Ibra ka qenë në taborrin e Rexhep Qosjes dhe Rexhep Mejadanit e Xhaja me komandantin e çagllavices ne taborrin e Fatoy Nanos e fatos klosit. Kështu, e ka kjo punë. Ibra ka pasur punë me “UÇK-në e vegjëlisë” e Xhaja me UÇK-në e komadant çagllavices, komandant i se ciles ak qene komandant çagllavica e shef shtabi e ka pasur Bislim Zyrapin!

  Tash kush ishte Bislimi-trimi…

  Shefi i shtabit të Xhajes iashte ky, sipas Agim Mehmetit (ndjesë pastë!)

  « Më 7 shkurt 1989, në mëngjes, gjatë revistës ushtarake që u bëhej kadetëve, në pistën e kazermës, e vërejta ish kadetin tim, Bislim Zyrapi, i cili në cilësinë e dëshmitarit kishte dëshmuar rrejshëm për mua dhe … si “dhuratë” për atë dëshmi dhe bashkëpunim me organet e UDB-së dhe të sigurimit ushtarak (APJ), Bislimin dhe disa të tjerë, i kishin regjistruar në akademinë njëvjeçare » !

  Këta e udhëhiqnin ushtrinë e LPk-së.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...