Published On: 20 Prill, 2016

Ja si e mbron vetën imami “i çmendur” nga Peja!

Hoxha nga Peja, Enes Goga ka reaguar pas publikimit të një ligjërate të tij, ku ndër të tjera ai disa njerëz i kishte qujtur gomarë. Në një reagim që e ka nisur për medie, Goga ka thënë se kjo ligjëratë nuk është e plotë dhe se ka ndërhyrje në të. Madje, ai thekson se audoi është shkëuptur dhe e ka quajtur të fabrikuar dhe tendencioze nga njerëzit e ligë.

Sot portali gazeta Blic ka publikuar një audio incizim të një ligjëratë me emrin tim Enes Goga.

Dua të ju informoi juve dhe mbarë opinionin se ajo nuk është ligjerata ime e plotë dhe origjinale, ngase është ndërhy ne brendin e ligjerates duke u lajthitur konteksti si dhe pērmbajtja e ligjerates.

Ligjerata ēshtë mbajtur ne vitin 2004 me rastin tragjik kur kanë humbur jeten 16 maturantet e komunes së Malisheves, Zoti i mëshiroftë.

Esenca ka të bëjë me faktin se diten e varrimit ka pasë zëra që të mos varrosen me rite fetare të aksidentuarit dhe ne nga mesimet fetare obligohemi ti kryejm rritet fetare ne bazë të besimeve perkatëse.

As atëherë as tani kur po bējë ketë sqarim nuk ndjej nevojë ta fye askend kushdo qofshin ata dhe çdo cep i Kosovës është Vatani im dhe banorë e ketij nënqielli janë vëllezrit e mi ,çdo herë do tē jem në shërbim të Vatanit, popullit dhe fesë sime.

Për korrektësi unë nuk posedoi audio ligjeraten origjinale dhe se audio e shkëputur është vetem një montazh e fabrikuar dhe tendencioze nga njërzit e ligë.

Me respekt Enes Goga

Kjo ndërkaq është video që ka qarkulluar në rrjetet sociale:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...