Published On: 16 Qershor, 2016

Ja si e kopjon kryeministri Rama Ben Blushin (Video)

Kryeministri Edi Rama përdori dje gjatë një konference për shtyp termin “Brotherhood of Vice” (Vllazëria e vesit), duke akuzuar opozitën se nuk e do reformën në drejtësi për shkak se nuk do të prishë vllazërinë.

PD-ja nuk është thjeshtë se i trembet Reformës në Drejtësi, po nuk do ta prishë miqësinë, Brotherhood që quhet nëpër filma, me prokurorët dhe gjykatësit e korruptuar, të cilët i ka përdorur dhe i përdor.

Por, ky term që kryeministri përdori dje për të sulmuar opozitën rezulton të jetë përdorur nga deputeti socialist Ben Blushi në një seancë parlamentare. Blushi tha se Partia Socialiste nuk është më ajo që ai njeh, por është “Vllazëria e Vesit” në Shqipëri.

Termi “Vllazëria e vesit” i përdorur nga Blushi për të akuzuar Partinë Socialiste, për kapjen e saj nga persona me të kaluar kriminale që mbrojnë njëri-tjetrin, u kopjua nga kryeministri. Në një kohë që Rama akuzon opozitën si “Vllazëri”, ai ende nuk është përgjigjur për “vllazërinë” brenda Partisë Socialiste, aq shumë denoncuar nga deputeti rebel Ben Blushi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...