Published On: 21 Janar, 2016

Ja si e donte Hashim Thaçi Presidentin Ibrahim Rugova, kërkonte dënim të rëndë (Video)

Pas prononcimit për formimin e Qeverisë së Përkohshme spikeri Mustafë Muçaj paralajmëron prononcimin kundër Rugovës.

Thaçi me pasiguri të madhe lexon një prononcim të shkurtër, duke e shpallur armik të luftës dhe si atak ndaj bashkësisë ndërkombëtare.

“Deklarimet e tilla, irracionale dhe në shpërputhje me deklarimet e tij, në shpërputhje me ato të deri para pak ditshme krijojnë përshtypjen se kjo është lojë deri në skajshmërinë më negative”.

“Veprimet e tilla antikombëtare të Rugovës do të dënohen rëndë!”, ka thënë Thaçi.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. SADAT FEJZA thotë:

    Po ky ka qen shpiun i francesve ku eshte edhe sot por tani kushe do ta gjykoje ket idiot trathetar te kombit shqiptare ket esat pashe toptanin i cili nuk muerr fare pjese ne luften per clirimin e kosoves ,po ky ishte qe i shtini popullin shqiptare qe tia kthej pushken vllau vllkaut ,por une pyes ku jan gjykatat qe nuk e arrestojne ket kriminel qe ka bere krime kunder pop;ullit shqiptare ,por shifet qarte qe nuk kae drejtesi sepse jemi duke jetuar ne nje shtet te kurruptuar,te hajnise ,turp per gjykatat ,nuk i arrestojne keta kriminel siq eshte ky po shkojne i arrestojne njerzit te pafajshem qe nuk kan bere asnjeher keq per kete vende turp ministrise se drejtesis ,turp gjykatave

    Përgjigjiuni
    Pelqej(6) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...