Published On: 16 Janar, 2016

Ja si e bleu Hervin Çuli postin e drejtorit të Teatrit Kombëtar

Nga Sali Berisha

Te dashur miq, drejtori i Teatrit Kombetar, Hervin Çuli ka goditur mbreme ne mjediset e teatrit gazetarin Eni Shehu te televizionit ABC News. Ky akt i shemtuar deshmon se me “aleancen e qelbesirave” çdo gje e paimagjinueshme, ndodh e behet realitet. Teatri Kombetar eshte pothuaj nje simbol kombetar, nje institucion themelor kulturor dhe artistik i nje vendi. Ne teresi drejtoret e Teatrit Kombetar kane qene personalitete te shquara te fushes se letrave, teatrit etj. Por me Edi Ramen antivlerat jane ngjitur ne zenit.

Keshtu, ne drejtim te teatrit eshte nje njeri si ky per merita qe i pelqejne vetem Edi Rames, eshte emeruar nje kumarxhi i papermbajtur, nje njeri qe ne vend te drejtimit te teatrit drejt niveleve te reja ben gjithcka te perfitoje personalisht dhe te mbushe xhepat nga projektet e tij.

Se fundi, ky bandit guxon dhe godet ne ambientet e Teatrit nje gazetar duke deshmuar se eshte nje ordiner. Duke denuar me ashpersine me te madhe aktin e dhunes fizike ndaj gazetarit Eni Shehu i bej thirrje prokurorise se shtetit te vendose menjehere para ligjit kete zyrtar te kultures qe sillet si halabak i vertet! sb

— Me poshte keni dokumentin qe tregon se Ervin Culi i ka sherbyer Partise si komisioner ne zgjedhjet e 2011, me te cilen bleu dhe postin e drejtorit te Teatrit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...