Published On: 24 Shkurt, 2016

Ja si do të përfundojë skena politike e Kosovës!

 

Prof. dr. Nazim F. Qehaja

 

Hashim Thaçi zgjidhet president, opozita nuk tërhiqet nga protestat, Hashimi, në emër të demokracisë dhe unitetit, pas një muaji shpall zgjedhjet, Isa Mystafa kompromitohet, LDK eleminohet, PDK avancohet.
Në Gjykatën Speciale do të gjykohen për vrasje në bashkëpunim, për krime ekonomike dhe korrupsion pjesa më e madhe nga antarësia e LDK-së. Kështu do të jetë fundi. Këtu ka dhe marrëveshje mes PDK-së dhe njërit nga oponentët kryesorë të opozitës, të cilit i është garantuar pozita e kryeministrit, emri i të cilit fare mirë dihet. Të gjitha këto lojëra nuk i kupton fare Isa, Kurti, as Lima!
Akademik dhe i marrë, kjo bën vaki veç ndër shqiptarë! E sa i mençur është Hashimi, nuk është i rastit dhe Gjarpër-emërtimi. E mashtroi Amerikën, e s’po e bën budallë Isën!

Prishtinë, 24. 02. 2016

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Koco thotë:

  Vazhdim – Nga ky Parlament tashme te vete shpallur Horash ,Keta politike bersa apsolutisht nuk duhet behen pjese e qeverisjes pa u mandatuar nga vota e popullit ne zgjedhjet e ardheshme palamentare sepse e kane humbur krebilitetin dhe imazhin brenda vendit dhe tek nderkombetaret .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
 2. Koco thotë:

  Ne se zgjidhet Thaçi President pjese e zgjidhjes dhe e permiresimit te kesaj situate deri ne zgjedhjet e reja , Presidentia e sotme ne detyre zonja Anife eshte personi me i pershtatshem per tu zgjedhur Kryeministere . si personalitet edhe e dakortesuar nga te dy krahet nga ky parlamentit .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...