Published On: 23 Janar, 2016

Ja shtëpitë e pasanikëve shqiptarë në Çamëri! Të braktisura pas gjenocidit grek

 

Në fotot që transmeton shqiptari.eu, paraqiten fotot e shqiptarëve të pasur në Epir, territorin e përhershëm shqiptarë, që sot ka mbetur nën pushtimin grek. Shtëpitë tregojnë nivelin e jetesës së kohës, por edhe dhembjen për atë që pësuan më vonë shqiptarët, tmerrin e shfarosjes!

“Shtëpitë e agallarëve shqiptar në Çamëri të lagjes ASKARI e cila ndodhet midis katundit Karterezës-Mazrekut-Margëllëç, rrugës Prevezë-Gumenicë. Fotot janë të 2015 dhe shtëpitë u kanë qëndruar kaq vite shkatërrimeve të natyrës dhe harresës”, shkruan historiani Arben Llalla. Shqiptari.eu

epirepir4epir2-

epir1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...