Published On: 15 Qershor, 2017

Ja shtatë deputetët e NISMA-s, edhe dy në garë

  • Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se partia që ai udhëheq, ka siguruar së paku 7 vende në Kuvendin e Kosovës. Ai ka thënë se këto rezultate janë deri me tash, por që siç thotë Limaj ky numër mund të rritet.

“Nga ajo qe dimë deri më tani janë 9 deputetë të Nismës. 7 janë të sigurt. Ndërsa janë në garë edhe dy të tjerët. Por, po e presim rezultatin përfundimtar”, ka thënë Limaj në Klan Kosova.

Ai ka treguar me emra të gjithë anëtarët e Nismës që kanë marrë vota për t’u bërë deputetë.

“Bilall Sherifi, Haxhi Shala, Zafir Berisha, Albulena Balaj, Valdete Bajrami, Milaim Zeka dhe Enver Hoti”, ka thënë Limaj.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...