Published On: 18 Qershor, 2016

Ja sa vlen Memushaj pas ndeshjes me Francën

Ledian Memushaj ka përfituar shumë nga paraqitja pozitive në ndeshjen kundër Francës, ku Shqipëria u mposht me rezultatin 2:0.

Por pavarësisht humbjes lojtarët shqiptarë bënë një paraqitje mjaft dinjitoze, çka ka ndikuar edhe në rritjen e vlerës së tyre në merkato.

Sipas “Transfermarkt”, kartoni i mesfushorit të Peskarës, para ndeshjes me Francën kushtonte 1 milionë euro, por vetëm një ditë më pas vlera u rrit dhe me 600 mijë euro të tjera.

Ndërkohë kujtojmë se sezonin e ri memushaj do të jetë pjesë e Seria A, pasi skuadra e tij arriti të ngjitej një kategori më lart,

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...