Published On: 15 Qershor, 2017

Ja sa pasuri ka Ganimete Musliu

Kandidatja për deputete të Kuvendit nga radhët e PDK’së, Ganimete Musliu duket se nuk qëndron mirë financiarisht

Në përshkrimin e pasurisë së paluajtshme, Musliu nuk ka deklaruar të ketë ndonjë pronë, apo banesë në emrin e saj.  Ajo nuk raportohet të ketë as kursime në njërën nga bankat afariste në Kosovë.

Ndërkohë që të ardhurat e saja nga deklarimi i pasurisë që ajo ka deklaruar po del të jetë paga që ajo merr nga Kuvendi i Kosovës si deputete. Nga ky i fundit pagë vjetore deputetes së PDK’së i ofron në shumën e 20 mijë e 741 eurove. Për mëditje dhe udhëtim  në Gjermani, Ganimete Musliu ka marrë 535 euro.

Ndërkohë që për mëditje dhe udhëtim në Austri, ajo ka marrë 338 euro.

Deklarimin e plotë mund ta gjeni KËTU

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...