Published On: 17 Mars, 2016

Ja sa kushton fanella e re e Kombëtares

  • Fanellat e reja të Kombëtares shqiptare të futbollit pritet të kushtojnë më shtrenjtë se ato të shumë vendeve pjesëmarrëse në “Euro 2016”.
  • Duke iu referuar disa mediave britanike, fanella e Kombëtares kuqezi lë pas vende si Italia, Spanja, Anglia, Rusia etj.

“Mirror” thotë se fanellën e re më të shtrenjtë e ka skuadra suedeze, e ndjekur nga Austria, Belgjika, Gjermania dhe në vendin e pestë vjen Shqipëria (61.2 paund).

Në fund të muajit janar Federata Shqiptare e Futbollit publikoi kontratën e re me kompaninë “Macron”. Në të njëjtën kohë, FSHF tregoi edhe dizenjimin e ri të fanellave të Kombëtares.

“Vetëm 14 nga 24 ekipet që marrin pjesë në “Euro 2016″ do të sheshin fanellat e reja të tyre përmes dyqaneve online në kohën kur ato do të prodhohen”,-shkruan gazeta britanike. /Panorama/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...