Published On: 27 Prill, 2016

Ja sa është pasuria e Azem Sylës!

Policia është në kërkim të deputetit të PDK-së, Azem Syla. Mediat kanë raportuar se ai dyshohet si i përfshirë në krim të organizuar – shpërlaje parash.

Hetimet për Sylën kanë të bëjnë me dyshimet se ai është pjesë e grupit kriminal i cili tjetërsoi prona shoqërore në zonat kadastrale përreth Veternikut dhe Çagllavicës.Por nëse shikoni deklarimet e tij, shihet se Syla ka një pasuri modeste.

Në deklarimin që ka bërë në Agjensinë Kosovare Kundër Korrupsionit, për vitin 2015 deputeti i PDK-së, sic raporton Magazina.al, ka ofruar këto të dhëna:

Shtëpi me hapësirë 140.00 m2 me vlerë 70 mijë euro
Banesë me hapësirë 110.00 metra katrorë në vlerë  50 mijë euro
Tokë 1 hektarë, vlera 50 mijë euro
Një makinë me vlerë 30 mijë euro
Paga vjetore si deputet i Kuvendit të Kosovës, 17. 474.00 Euro
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...