Published On: 4 Qershor, 2016

“Ja resorti 19 mijë m2 i Edi Ramës dhe Olsi Ramës në fshatin Gjilekë”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në profilin e tij në Facebook, një foto në të cilën thotë se tregohen “sarajet e reja të Edvinit dhe Olsit në Gjilekë!”

Statusi i Berishës:

Te dashur miq, Edvin Kristaq Rama, me vendimin e Këshillit Kombëtar të Territorit numër 7 të datës 7 mars 2014 dhe firmën e tij dhe ministres Gjermeni ka miratuar projektin e nje resorti te madh në fshatin Gjilekë, Dhërmi të bashkisë së Himarës.

Lejen formalisht e firmosi per famozin Pandi Carapuli, ndertuesi i sarajeve te Surrelit por ne Keshillin Kombetar te Territorit te gjithe e dinin si driten e diellit se resorti turistik eshte i Edvin dhe Olsi Rames. Kurse Pandi Carapulit i eshte premtuar nje perqindje e vogel si shperblim per ndertimin e tij dhe leje te tjera ndertimi njelloj si per sarajet e Surrelit.

Sipërfaqja e resortit është 19 mijë e 100 metra katror, ku 3873 metra janë sipërfaqe ndërtimi.

Janë parashikuar 6 lloje vilash 1, 2 dhe 3-katëshe, një bar-restorant, një pontil druri per jahtin e Rames një pishinë e hapur, godinë për administratën dhe garden, kabinë për oficerin e rojes, një impiant për trajtimin e ujërave të zeza dhe kabina e transformatorit elektrik.

Do të ketë parkime mbi tokë dhe nëntokë.

Sistemimin e infrastrukturës për sjelljen e energjisë elektrike do ta marrë persiper OSSHEE! sb

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...