Published On: 31 Mars, 2016

Ja pse po shtohet çdo ditë e më shumë numri i divorceve

  • Ndarja e qifteve është bërë gjë e zakonshme, numri i tyre po rritet çdo ditë e më shumë. Ekzistojnë disa arsye që spjegojnë se përse është vështirë ta mbash një lidhje dashurie sot me partnerin, shkruan higherperspectives.com, transmeton Gazeta Express.

Thjeshtë nuk jeni gati

Vetmia është një ndjenjë e fuqishme që mund të ju detyrojë të filloni një lidhje dashurie me një përson të gabuar. Ju thjeshtë nuk jeni i gatshëm, prandaj është shumë e rëndësishme të njihni vetën tuaj më mirë para se të filloni në lidhje me dikë.

Nuk lini hapësirë të mjaftueshme për dashurinë

Fatkeqësisht monotonia ka filluar të mbizotërojë në jetën e secilit person, për këtë arsye përditshmëria nuk na lejon të gjejmë kohë për dashurinë. Kohën e dashurisë ju e zëvendësoni me drogë, lojëra, internet etjj

Keni harruar të komunikoni

Shumë shpesh ne kemi frikë të komunikojmë, gjërat i mabjmë në vetë. Pastaj ato kalojnë në pakënaqësi në xhelozi dhe në keqkuptime. Mos harroni të komunikoni, transmeton Gazeta Express.

Dëshironi edhe avantura të tjera

Avanturat nuk nënkuptojnë vetëm udhëtimet, por edhe bredhjet me shoqëri dhe me ndonjë person tjetër gjithashtu. Pranaj këta njerëz që duan përvoja të tjera shpesh herë humbin dashurinë për gjëra të kota.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...