Published On: 5 Tetor, 2016

Ja pse nuk duhet ta mbushni telefonin 100%

Nëse e lini telefonin të mbushet gjatë natës dhe të arrijë 100 përqind e ta tejkalojë atë, atëherë menjëherë ndërpriteni këtë.

Bateritë brenda telefonit të bëra nga litiumi nëse i lini të stërmbushen do të dëmtohen.

 Sipas Tech Insider, mënyra më e mirë është ta mbushni telefonin kur të bie nën 10 përqind duke u siguruar të mos e lini të arrijë 100 përqind.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...