Published On: 1 Prill, 2016

Ja pse iu refuzua viza prokurorit

Shqiptarja.com thotë se refuzimi i vizësës për prokurorin Agron Gjana vjen për shkak të frikës se prokurori mund të emigronte në SHBA.

Shkak i refuzimit të vizës ka qenë mosparaqitja e një vendbanimi të përhershëm.

Gjana do të ishte pjesë e një delegacioni zyrtar që bashkë me Prokurorin e Përgjithshëm udhëtoi drejt SHBA-ve të dielën e javës së shkuar për një konferencë 5-ditore.

Gjatë kësaj vizite kryeprokurori shqiptar pritet të ketë takime edhe në Departamentin e Shtetit, ndërsa nuk dihet nëse do të zhvillojë intervistën e zakonshme për çdo zyrtar shqiptar që viziton SHBA-të në Zërin e Amerikës.

Burime pranë Ambasadës Amerikane konfirmuan se në këtë vizitë Prokurori i Përgjithshëm nuk do të zhvillonte takime me zyrtarë të Byrosë Federale të Hetimit dhe DEA-s.

Zyra e Shtypit në Prokurorinë e Përgjithshme nuk ka bërë ende publike axhendën e vizitës dhe takimeve që kryeprokurori ka zhvilluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...