Published On: 9 Maj, 2016

Ja pse duhet t’i konsumoni qershitë

Ndonëse akoma nuk është koha e qershive, është e preferueshme që të dimë efektet pozitive që shkaktojnë ato në shëndetin e njeriut.

Në momentin që fillon koha e qershive, blini dhe konsumoni ato, pasi që do të mahniteni nga efektet që kanë ato në shëndet.

 Disa nga të mirat shëndetësore që shkaktojnë qershitë janë të radhitur ma poshtë:

– Reduktojnë presionin e gjakut dhe ulin rrezikun nga sulmet në zemër

– Reduktojnë inflamacionin (pezmatimin)

– Qershitë janë burim i vitaminës C

– Stimulon funksionin e trurit

– Janë relaksuese dhe zvogëlojnë dhimbjen e muskujve

– Ndihmojnë në gjumë të mirë

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...