Published On: 4 Mars, 2016

Ja pse duhet të flini të zhveshur dhe pa mbathje

Ne çdo ditë jemi të detyruar të veshim rroba, po ju duket që po i veshin pak? Pse i vishni kur flini? Mund të ju duket e çuditshme të shkoni në shtrat pa rroba, por të flini totalisht i liruar nga ato, ka shumë benifite për shëndetin tuaj, shkruan powerofpositivity.com.

Këto janë arsyet pse duhet të flini i zhveshur.

Do të bëni më mirë gjumin

Edhe pse pizhamet mund t’ju duken të rehatshme për fjetje, ato mund të ju pengojnë gjatë gjumit. Pizhamat mund të ngrenë temperaturën, gjë e cila ju zgjon nga gjumi. Trupi ka nevojë për freski dhe temperaturë konstante, kështu që temperatura e më e larte se normalisht nuk ju lë të bëni gjumin rehat, raporton Gazeta Express.

Lejoni trupin tuaj të marrë frymë lirshëm

Përderisa vazhdimisht i mbajmë rrobat veshur, ne kurrë nuk i japim mundësi trupit të freskohet. Sidomos ju femra mos flini me të brendshme (mbathje).

Nëse flini i zhveshur afër partnerit ju do të largoni stresin

Natyrisht kur jeni pranë personit që e doni edhe stresi largohet, por që ta largoni të tërin flini zhveshur. Është e shëndetshme.

Nëse flini i zhveshur do të humbni peshë më lehtë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...