Published On: 6 Korrik, 2017

Ja pse Berisha ia punoi mbrapa shpinde Bashës

Ish kryeministri , Sali Berisha duket se ka mbështetur jo publikisht zhvillimin e zgjedhjeve në 22 korrik.

Në fund ky ishte edhe vendimi i kryesisë së PD-së, megjithë kërkesën e Astrit Patozit dhe Eduard Selamit për shtyrjen e tyre për në fillim të shtatorit.

Arsyen se përse Berisha ka mbështetur 22 korrikun e ka shpjeguar sot për herë të parë Eduard Selami në intervistën e dhënë për gazetën Panorama.

“Berisha beson se sa më e shkurtër të jetë koha për zhvillimin e zgjedhjeve të brendshme, aq më shumë largohet mundësia e përçarjes. Ndërkohë që unë e shoh ndryshe.

Por kjo nuk mund të diskutohet tani, pasi atë e ka vendosur kryesia. Atë që thotë z. Patozi, që unë të tërheq kandidaturën, unë nuk e quaj rrugën e drejtë këtë.

Por unë nuk e paragjykoj atë”, u shpreh Selami.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...