Published On: 29 Janar, 2016

Lista e popujve më gjaknxehtë në botë, ja ku janë Shqipëria dhe Kosova!

Vendet që janë atdheu i njerëzve më gjaknxehtë në botë janë kryesisht në kontinentin e Amerikës Latine. Ky është rezultati i një studimi, të cilit i janë nënshtruar pothuajse 150.000 të rritur nga 148 vende të ndryshme.“Gallup” i pyeti njerëzit nëpërmjet intervistë telefonike, nëse ata kishin përjetuar emocione pozitive apo negative në ditët e kaluara.

Kjo tabelë tregon të dhënat nga faqja e njohur “Statista”. Sipas saj, Shqipëria pozicionohen në vendin e 50-të për sa i përket gjaknxehtësisë. Ndërsa nuk vjen i njëjti diskutim edhe për shqiptarët e Kosovës, që janë mes vendeve me më pak gjaknxehtësi në botë. bën të ditur syri.net.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...