Published On: 19 Dhjetor, 2015

Ja politikanët më të pasur të Maqedonisë (Video)

Çfarë është pronë e politikanëve maqedonas? A është Maqedonia vend i udhëheqësve të pasur? Pse askush nuk është i etur për të folur për pasurinë e vet? Qendra për Gazetari Hulumtuese Scoop Maqedoni përmes filmit dokumentar mbi aktivitetet e katër liderëve të katër partive më të mëdha tregojnë pasurinë e tyre, të Gruevskit, Ahmetit, Thaçit dhe Zaevit.

Të dhënat tregojnë se Gruevski u bë i pasur nga shtatë herë pasi ishte në pushtet. Zaevi, sipas aseteve të raportuara, është më i pasur. Thaçi ishte i vetmi që kishte paraqitur një shtëpi me madhësi prej1000 metër katrorëve. Ahmeti ishte i varfër por u bë milioner.

Filmi dokumentar Scoop Maqedonia është pjesë e serisë së dokumentarëve të ngushtë dhe zbulon nëse politika ishte kombinim fitues nga udhëheqësit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...