Published On: 17 Mars, 2016

Ja mesazhi i Bashës për të ardhmen e marrëdhënieve Shqipëri-SHBA (VIDEO)

  • Lideri i opozitës Lulzim Basha ka marrë pjesë në ceremoninë e zhvilluar në ambasadën Amerikane në Tiranë për 25-vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA nga ku ka përcjellë thirrjen që dy vendet të punojnë së bashku edhe në 25 vitet e ardhshme për t’i dhënë shqiptarëve atë që meritojnë.

Në një videomesazh Live për Zërin e Amerikës, kryetari i Partisë Demokratike shprehu vlerësimin për mbështetjen e SHBA-ve ndaj Shqipërisë, veçanërisht në anëtarësimin në NATO dhe pavarësinë e Kosovës.

“25 vjetori i marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA është një mundësi e shkëlqyer për çdo shqiptar për të rikthyer në vëmendje arritjet e mëdha që Shqipëria ka bërë falë mbështetjes së SHBA, në veçanti anëtarësimin në NATO por dhe plotësimin e aspiratës kombëtare për pavarësinë e Kosovës. Por gjithashtu është edhe një thirrje për të punuar së bashku me aleatët strategjik për 25 vitet e ardhshme dhe ky është mesazhi që dua të jap sot: Të punojmë së bashku për 25 vitet e ardhshme për t’i dhënë të rinjve shqiptare dhe Shqipërisë atë që meriton.”, u shpreh Basha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...