Published On: 7 Gusht, 2016

Ja me kë do të përballet Majlinda nëse kualifikohet në finale (Video+Foto)

E Pamposhtura e Botes…..BRAVO…..

Majlinda Kelmendi është shumë afër që të shkruajë histori, duke i siguruar Kosovës medaljen e parë Olimpike

Numri një i botës në xhudo, Majlinda Kelmendi, do të përballet në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike me japonezen, Misato Nakamura.

Nëse Majlinda kualifikohet në finale, ajo siguron menjëherë medaljen e argjendtë dhe më pas do të luftojë për atë të artë, transmeton Gazeta Express.

Shpresojmë që Majlinda do të kualifikohet fillimisht në finale të ‘Rio 2016’, aty ku do të përballej me fituesen e meçit mes Odette Giuffrida e Ma Yingnan. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...