Published On: 18 Prill, 2016

Ja marrëveshja AAK-NISMA, e fillojnë fushatën parazgjedhore (DOKUMENT)

  • Krerët e AAK’së dhe NISMA’s kanë nënshkruar marrëveshje për koalicion parazgjedhor, një ditë pasi VV nëpërmjet një deklarate u kishte bërë thirrje këtyre dy partive që t’i bashkëngjiten asaj për të krijuar një “alternativë” përballë pushtetit. Nënshkrimi i marrëveshjes ndërmjet AAK’së dhe NISMA’s përfundimisht ka fundosur iluzionet për bllok opozitar dhe listë zgjedhore të përbashkët të tre partive.

AAK dhe NISMA duke mos gjetur gjuhën e përbashkët me VV, për shkak të mospajtimeve se kush duhet të jetë partia –lokomotivë kanë vendosur të ndajnë rrugët.

Kështu në marrëveshjen ndërmjet AAK’së dhe NISMA’s thuhet se këto dy subjekte mbesin të hapura për koalicion parazgjedhor me subjektet tjera, kandidatura nga shoqëria civile dhe personalitete të jetës publike.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...