Published On: 31 Mars, 2016

Ja letra e Ramës për Bashën

Partia Socialiste publikoi letrën që kreu i kësaj partie, Edi Rama, i ka dërguar kreut të opozitës, Lulzim Basha.

“Nëpërmjet kësaj letre të hapur edhe për publikun dua të formalizoj ftesën time të djeshme publike, bërë gjatë konferencës për shtyp me Komisionerin Hahn, që të ngremë bashkërisht, duke u nisur nga formati i suksesshëm i Dialogut të Nivelit të Lartë, një forum mes shumicës dhe pakicës; pa prezencë ndërkombëtare,” thuhet në letër.

“Jemi plotësisht të hapur për çdo propozim nga ana juaj, lidhur me formatin e me mënyrën e funksionimit të këtij forumi. Por paraprakisht dëshirojmë të dimë nëse edhe ju e dëshironi, këtë përpjekje të re për komunikim mes nesh.

Letra-Edi-Rama-724x1024

Ne jemi gati, po ju a jeni gati?”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...