Published On: 28 Prill, 2016

Ja kush udhëtoi më së shumëti gjatë vitit 2015! Xhavit Haliti kryeson

Xhavit Haliti, Blerta Deliu, Teuta Sahatqija, Slobodan Petroviq dhe Besim Beqaj janë pesë deputetët që udhëtuan më së shumti përgjatë vitit 2015. KDI përmes platformës online “Vota ime”, ka publikuar të dhëna, në lidhje me shpenzimet e deputetëve të Kosovës, raporton Gazeta Blic.

Sipas të dhënave të publikuara në këtë platformë, Xhavit Haliti ka shpenzuar hiq më pak se 18 e 363 euro, i pasuar nga Blerta deliu- Kodra, e cila në 10 udhëtime jashtë vendit, taksapaguesve u ka kushtuar afër 5 mijë euro.

As deputetja e LDK-së, Teuta Sahatqija nuk ia ka lënë “mangu”. Ajo ka udhëtuar 9 herë jashtë vendit, dhe ka shpenzuar rreth 4 mijë euro, raporton Gazeta Blic. Ndërkaq, deputeti  Slobodan Petroviq, edhe pse udhëtoi vetëm 8 herë, atij këto udhëtime i kushtuan rreth 10 mijë euro.

Ndërkaq, deputeti i cili është në top 5 e atyre që udhëtuan më së shumti, Besim Beqaj në 8 udhëtime, shpenzoi më shumë se 6 mijë euro, raporton Gazeta Blic.

Deputetët e Kuvendit të Kosovës gjatë vitit 2015 kanë realizuar gjithsej 311 vizita jashtë vendit në 26 shtete të ndryshme.

Shumica dërmuese e këtyre vizitave janë në vendet e kontinentit të Evropës (296), me përjashtim të 15 vizitave në kontinentin e Amerikës (14 në ShBA dhe 1 në Panama).

Kurse vendet më të vizituara nga deputetët janë Shqipëria me 70 vizita, pastaj Gjermania me 45 vizita dhe Belgjika me 37 vizita. Vizitat janë realizuar nga 89 deputetë kurse 31 të tjerë nuk kanë udhëtuar asnjëherë gjatë viti të kaluar me shpenzime të Kuvendit (26%).

13087378_10207381453192685_916816448942390670_n

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. diaspora thotë:

  Jo xhavit halitin e disa te pdk kan thanun qe adem jashari dhe farku jan trathtar dhe i kan vra prej krasniqit e te gjith te tjeret por edhe tash ankohen por vetit ja kan ba te keqen dhe tash i sigurt jam qe kan mu deformi pi hash hal te gjith se perndryshe ata sidomos halitin gjethqysh e pret plumi ne mes te badhit sepse ai as ne diaspor nuk guzon mu lajmru ne e dim qe shumica jan ty ardh ne diaspor por mshefen si kurvat e kqija por ata nuk mendojn as per thmi te vet as per vllazer e motra se shumica i kan vllazrit ilaket ne diaspor por jan te fshefur dmth kan frig pre hijes se vet dmth rnojn me frig ajo nuk asht jet po qashtu e kan lyp a kan gabu a jo se di ju pe dini shum mir qe e paskem perseritur shum her por tash e mbas do ta perseritim gjdo minut

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. diaspora thotë:

  Jo xhavit halitin e disa te pdk kan thanun qe adem jashari dhe farku jan trathtar dhe i kan vra prej krasniqit e te gjith te tjeret por edhe tash ankohen por vetit ja kan ba te keqen dhe tash i sigurt jam qe kan mu deformi pi hash hal te gjith se perndryshe ata sidomos halitin gjethqysh e pret plumi ne mes te badhit sepse ai as ne diaspor nuk guzon mu lajmru ne e dim qe shumica jan ty ardh ne diaspor por mshefen si kurvat e kqija por ata nuk mendojn as per thmi te vet as per vllazer e motra se shumica i kan vllazrit ilaket ne diaspor por jan te fshefur dmth kan frig pre hijes se vet dmth rnojn me frig ajo nuk asht jet po qashtu e kan lyp a kan gabu a jo se di

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...