Published On: 1 Prill, 2016

Ja kush synon të ia marr Kadri Veselit postin e kryetarit të PDK-së!

Në garën për kreun e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), nuk do të jetë vetëm u.d. i kryetarit të kësaj partie, Kadri Veseli.

Pozitën e e kryetarit të PDK-së, e synon edhe anëtari i Konventës së PDK-së, Sylejman Kerolli.

Kerolli ka thënë për Telegrafin se këtë vendim e mori për shkak se beson se partia e tij është demokratike dhe e hapur për të pranuar kandidaturën e secili anëtar.

“Se cilat janë gjasat e mija për këtë pozitë, do të presim ta shohim më 7 maj, ditën kur pritet të zgjidhet kryetari i ri i partisë”, ka theksuar ai.

Kerolli ka sqaruar se ai me profesion është ekonomist dhe tash e sa kohë edhe i angazhuar në sektorin bankar, por më herët ka qenë i angazhuar edhe në arsim.

“Unë jam nga komuna e Skenderajt dhe jam anëtar i PDK-së që prej themelimit të saj”, ka shtuar ai.

E sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Basri Musmurati, ka theksuar për Telegrafin se ende askush nuk e ka paraqitur zyrtarisht kandidaturën e tij për të parin e PDK-së, por se pritet që në ditët në vijim pritet të ndodhë kjo.

sylejman-kerolli-1-e1459502030986-780x439

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...