Published On: 27 Korrik, 2016

Ja kush ishte prifti francez që u vra nga terroristët e ISIS-it

Jacques Hamel është prifti 84-vjeçar francez, që mbeti viktimë e barbarisë së dy vrasësve simpatizant të të ashtuquajturit “Shtetit Islamik” (DAESH).

Dy kriminelët hynë brënda në kishë gjatë meshës dhe morën disa pengje. Kriminelet e detyruan priftin të gjunjëzohej pranë altarit, ku dhe kryen krimin makabër duke e filmuar.

Prifti 84-vjeçar ndodhej në kishë për të zëvendësuar priftin e kishës. Jacques Hamel ka qënë prift për më shumë se 50 vjet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...