Published On: 29 Janar, 2016

Ja kush është opozitarja e vërtetë e Metës në PD

Opozita sulmet e saj poltike të dy viteve të fundit i ka përqëndruar ndaj kryeministrit Edi Rama dhe jo aleatit të tij Ilir Meta, e ndërgjegjshme, se ky i fundit është guri i vetëm politik që ka opozita aktuale, për të mund të qeverisur sërish në të ardhmen.

Ndryshe nga koha kur Rama ishte në opozitë dhe kur u ngrit për të protestuar dhunshëm ndaj Ilir Metës, lidhur me rastin e një video të dyshuar për korrupsion, ku kryetari i LSI shfaqej me bllok në dorë, PD-ja nuk bëri të njëjëtën gjë kur emri i kryetarit të Kuvendit doli gjatë një investigimi gazetaresk të BIRN për një aferë me shifra edhe më të mëdha.

Opozitarizmi i PD-së ndaj Metës ka mbetur vetëm në duart e mbesës së Sali Berishës, Dasara Malltezi.

Në fakt, duke publikuar në profilin e saj në Facebook postimin e një artikulli, ku shkruhet se Meta është i varfër dhe se e ushqen Monika, Dasara ka replikuar duke shkruar jo me pak ironi dhe ashëprsi: “i shkreti…gjynah (unsure emoticon) beni sevap cojini ndihma, se operacionet dhe shpenzimet marramendese me festa ditelindjesh si sheike, rrezik edhe ato i ka dhurate… ‪#‎corruptalbania” – ka shkruar në mënyrë tepër të guximshme dhe të pavarur Malltezi Junior.

Ky sulm do t’i ketë ardhur si befasi Ilir Metës, i cili pak kohë më parë, gjatë një daljeje televizive, e mbrojti publikisht vilën e mamasë së Dasarës, Argita Malltezit, në Gjirin e Lalzit, kur u shpreh se ishte në dijeni se toka ishte blerë me një çmim fare të lirë.

Dasara2dasara1Dasara

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...