Published On: 18 Qershor, 2016

“Ja kush është dështaku i Shqipërisë”

Frederik Veseli është zgjedhur dështaku u javës nga Gazeta zvicerane “Neue Zürcher Zeitung”

Gazeta zvicerane, Neue Zürcher Zeitung, ka përpiluar listën e pesë dështimeve të kësaj jave në Euro 2016. Në mesin e tyre figuron edhe emri i mbrojtësit të shumëpërfolur shqiptar, Frederik Veseli.

“Gjatë sezonit të kaluar, Zdenek Zeman ishte trajner te Lugano dhe Veseli ishte një prej futbollistëve të tij. Kur Veseli mori ftesën për në Europian, Zeman komentoi: Jam i lumtur për lojtarin. Por, shqetësohem për Shqipërinë” shkruan Neue Zürcher Zeitung.

deshtaku

“Në ndeshjen kundër Francës, Veseli hyri në fushën e lojës si zëvendësues në mbrojtje. Pak kohë më vonë harroi në zonë Griezman dhe rezultati shkoi 1-0 për Francën. Zeman e dinte për çfarë po fliste”, shkruan gazeta zvicerane.

Dështimet e tjera të javës sipas “NZZ” janë prerjet e çuditshme të flokëve të shumë futbollistëve, postimi i gruas së Humelsit së një fotoje në Paris ku kishte shumë parulla me fyerje, videot e huliganëve rusë në përplasjet me anglezët si dhe cilësia e dobët e terreneve në Francë./Panorama Sport/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...