Published On: 27 Prill, 2016

Ja kush është arrestuar sot nga EULEX-i, që dyshohen për krim të organizuar!

Aksioni i gjerë i bastisjeve nga EULEX-i në më shumë se 40 lokacione në mbarë Kosovën ka rezultuar deri me tash me katër persona të arrestuar, merr vesh Indeksonline.

Policia e EULEX-it ka arrestuar shoferin e Azem Sylës, deputetit të PDK-së, Arton Vila, drejtorin e ndërmarrjes banesore, Sabahdin Haxhiu, pastaj Avni Maxhunin, Hajrullah Berishën, Nuhi Ukën – ish kryetar i Gjykatës Komunale në Prishtinë, Tefik Uka…

Ndërkaq janë bastisur edhe shtëpitë e Shaban Sylës dhe Shpresim Ukës të cilët gjendet në burg si të dënuar në procesin “Bllaca”.

Policia është në ndjekje edhe të Azem Sylës, por ai dyshohet se është arratisur nga Kosova.

Aksioni është ndërmarrë për dyshimet lidhur me krim të organizuar (tjetërësim i pronës, shpërlarje parash, etj).

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...