Published On: 11 Prill, 2016

Ja kush e vizitoi Enver Hoxhën tek varri, 31 vite pas vdekjes (Fotot)

Ish- funksionarë të lartë të regjimit, sot nostalgjikë të asaj kohe në çdo ditëlindje të Enver Hoxhës, në çdo përvjetor të vdekjes së tij dhe të themelimit të partisë shkojnë pranë varrit, bëjnë homazhe, vendosin kurora me lule, duke vënë dhe dorën grusht në ballë.

Ndër personat që ende vijojnë të bëjnë nderime janë Muharrem Xhafa, kryetar i Partisë së Punës së Shqipërisë, Preng Çuni kryetar i partisë “8 nëntori”. Muho Asllani ish- funksionar i lartë në komunizëm, Bardhyl Hazizaj etj. Ndërsa nuk harrojnë që pas homazheve në varreza të bëjnë edhe një vizitë tek ish- bashkëshortja e Enverit, Nexhmia.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...