Published On: 12 Mars, 2016

Ja kush e ka radhën të bëhet i vdekur për së gjalli nga lidershipi i Kosovës

LEXONI edhe: http://www.shqiptari.eu/tronditese-per-sllavomaqedonet-zbulohet-e-verteta-e-madhe-shqiptaret-ne-maqedoni-47-shumice-absolute/

http://www.shqiptari.eu/milaim-zeka-me-akuza-tronditese-sulmi-me-koktej-mollotov-ndaj-presidences-veper-e-strukturave-te-shtetit/

Shefqet Jashari-STROFCI

Populli ynë i urt na mëson: “Po qe se tre vetë të thonë e ki keq, ulu e mendo mirë ku e ke defektin’’. Siç po duket krerët e Vetëvendosjes, AAK-së dhe të Nismës e kanë humbur busullen e orientimit dhe të kohës. Dëshira për pushtet ua ka verbëruar sytë, ua ka çoroditur mendjen, ua ka nxi zemrën. Ata po udhëhiqen nga parimi i Makjavelit, se ,,qëllimi i arsyeton mjetet’’. Për ta nuk ka rëndësi se veprimet e tyre kriminele ndaj institucioneve shtetërore dhe qytetarëve të Kosove po i ,,vërtetojnë’’ shpifjet serbe se ,,shqiptarët nuk janë popull shtet formues’’ se janë ,,destabilizues’’ të vendit të tyre dhe të regjionit,  e kopalla tjera. Ata nuk po gajlohën se me veprimet e tyre arrogante dhe injoruese ndaj këshillave dhe kërkesave të Burrështetasve të SHBA-ve, BE-.së, dhe veprimtarëve të shquar ndërkombëtar që punuan me përkushtim për realizimin e synimeve tona kombëtare po e dëmtojnë ardhmërinë e qytetarëve të vendit tonë,  po e pengojnë shtet formimin e Republikës së  Kosovës, po i pengojnë proceset   integruese të  shtetit tonë  në strukturat Euro-atlantike. Po e pengojnë hyrjen e  kapitalit të huaj për krijimin e vendeve të reja të punës.

Përpjekja e tyre për ngadhënjimin  e një varianti të ,,revolucionit të vonuar demokratik të Shqipërisë’’ të vitit 1997 edhe në Kosovë, po i demaskon para botes dhe bashkëkombasve tanë se nuk janë ashtu siç po na paraqiten me ,,pordha’’ patriotike,  mbrojtësit e vetëm të Republikës, por  janë argatë të çakajve të  Ballkanit dhe qarqeve antishqiptare, janë armiq të kombit shqiptar, janë faqja e zezë, janë farë e keqe, janë kancari i popullit shqiptar.

U shtrohet pyetja krerëve të  Vetëvendosjes, AAK-së dhe të Nismes,  a thua pse nuk po marri mësim nga ngjarjet e fundit të shekullit 20 dhe ngjarjet e rëndësishme të këtij shekulli. Ç’far pasojash pati dhe ende ka Shqipëria dhe kombi shqiptarë me ngadhënjimin e ashtuquajturit  ,,revolucionit të vonuar demokratik’’të Shqipërisë.  A  thua ende nuk e keni  të qartë se ç’far pasojash do të ketë Kosova po të arrini  ta merrni pushtetin me dhunë siç e muarën komunistët e Shqipërisë gjatë vitit 1997. A thua aq shumë ju ka verbërua karrierizmi i sëmur për pushtet, sa që e keni   humbur edhe arsyen, edhe shpirtin.

Edhe pse po i bëni gjithë këto të zeza në emër të popullit, populli nuk po ju donë. Sikur të ishte me ju populli siç po e gënjeni vetveten, vetëm Prishtina dy herë ma shumë do të tubonte protestues se sa që ju i pruat me autobusë e ma bakshishe në Prishtinë nga  mbarë Kosova dy herat e fundit. A nuk po e shihni se SHBA-të dhe BE-ja  po ju bojkoton, nuk donë të ua shoh syratin. Kend dreqin e keni mbrapa që ua ka mbushur mendjen se do të ju ndihmojë. Me siguri vetëm ,,majka’’Rusinë  e keni mbrapa, aleatin e juaj  ideologjik. Putini me ju e me serbët e Malit të Zi po bën përpjekje për t’i futur ,,buçkat’’ e tija në detin Adriatik.

Por duhet të ju siguroj se e keni gabim ju, e ka gabim  shtrigani faqezi i Kremlinit, por e kanë gabim edhe serbët e Malit të Zi, prandaj do të dështoni. Mos harroni,  mbani mend mirë,  përfundim i keq po ju pret. Po ua kujtoj se ,,revolucioni i vonuar demokratik’’ i Shqipërisë i bëri të vdekur për së gjalli për veprimtarinë e tyre kriminale ndaj Shqipërisë, qytetarve dhe shtetit shqiptar, Fatos Nanon, Paskal Milon, Pandelo Majkon, Rexhep Mejdanin, Rexhep Qosjen  etj.

Edhe Lufta çlirimtare e Kosoves i bëri të vdekur për së gjalli: Rexhep Qosjen, (për të dytën herë)  Adem Demaçin, Hydajet Hysenin, Jakup Krasniqin, Bujar Bukoshin, Xhafer Shatrin, Agim  Mehmetin, Hilmi Nebihun, Ismet Ibrahimin, etj, për veprimtarinë e tyre  kriminele, tradhtare e përçarëse- veprimtari këto shumë efikase që e ndihmuan Serbinë për ta bërë lehtë e shpejt pastrimin etnik të Kosovës.

            Hiq pa shybe,  edhe ju krerët e  Vetvendosjes, AAK-së dhe Nismes po ju  pret i njëjti fat siç po i pret edhe krerët e pararojes staliniste të LPK-së në krye me Xhavit Halitin, Azem Sylen, Ibrahim Kelmendin, Ali Ahmetin, Rexhep Selimin, Kadri Veselin,  Hashim Thaçin, etj. Do të jeni të vdekur për së gjalli, ndërsa partitë e juaja do ta pësojnë fatin e partisë së Rexhep Qosjes dhe partisë së Bujar Bukoshit. Por populli ynë është shpirtmadh dhe zemër bardh. Mbi të gjitha është pendim pranus. Po qe se i kërkoni falje qytetarëve të Kosoves për dëmët që ua sollët dhe jepni dorëheqje nga pozitat udhëheqëse të partive që i keni bërë pronë private për ju dhe klanet e juaja, do shpëtoni nga ai përfundimi fatal të qenunit i vdekur për së gjalli, ndërsa partitë e juaja do t’i shpëtoni nga vdekja. Do të forcohen për aq sa punojnë pa hile për mirëqenien e qytetarve të Kosoves dhe respektimin e ligjit pa dallim për të gjithë qytetarët e vendit.

Kriminelët janë të humbur, përfundim i keq po i pret!

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Ganiu thotë:

  Shefqet Jashari shume mire e ka per te tretet, por Hashimi dhe Kadria jen penduar dhe ju kan kthye Amerikes, Gjermanis dhe shteteve tjera demokratikq dhe po bejnw çka po ju thota Amerika…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Shefqet Jashari-Strofci thotë:

  Komplimentet dhe fyerjet e botes duhet t’i pranojmë njësoj; të parat të mos na gëzojnë; të dytat të mos na prekin.Seneka

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
 3. Mal Uka thotë:

  Nuk jan te knaqur qytetret me sjelljet e opozites As me
  lakmine e qfrenuar per pushtet Por Ky far Strofci me true
  zogu me kaqep te vogel po qokate si strinca ne livore lisi ! Zot mas rrote po te quaj keshtu se pse Qytetaret jan gerrdite me qeverisje te keqe , me klane te lidhura mes veti edhe me uqkura Qe nuk lan gja ftyre toke pa e bere prone vehtanake Me tendera me manipulime me uzurpime me turli maskarallaku Pjesen valide te jetes na e hangren keta derrdemeza Me pazare me rrena me kurdisje dhe thirren ne vota te vjedhurate manipuluara Sa vrasje u zbuluan gjat e pase lufte !7 vite Hej DStrofc strufullog !
  Shtypi gazetat perdite jan me emna te pushtetarve qe lakohen e nga bashkepunetoret e tyre trajtohen kriminel
  Hajna te fondeve e cka jo tjeter A duhet ter jeten ketyre
  matrapazve tu thuren lavdi per rrene e hajni ? Pra
  Ti Qukapikth Strince ne strofull A e ke ndegjue zerin
  e Oraganizatave baze te LDK-es A i ke ndgjue deget ne
  mergates , Zvicerr gjarmani , Suedi , belgjike Holande e gjetiu Qe nuk e duan Isen Qe nuk e duan Beqir Hazir
  Gazmend Haki Rrupcin Pra shkrimi i yt eshte i nje zogu
  te temerrlekun tuj hanger fara te shkununa nga era e motit
  qe po kerkon ndryshime ! Me ket shkrim paq faqen e zeze
  qe u bere argat i dreqit !”

  Përgjigjiuni
  Pelqej(10) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...