Published On: 11 Prill, 2016

Ja kur janë ftohur marëdhëniet mes AAK-së e Vetëvendosjes!

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) është e përcaktuar të vazhdojë e vetme rrugëtimin drejt kundërshtimit të Marrëveshjes për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe dhe Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi.

Kështu ka thënë lideri i kësaj partie, Ramush Haradinaj, sipas të cilit organizimi i protestave nuk mund të mbetet peng i vullnetit të një partie.

Haradinaj ka pranuar se ka ftohje të marrëdhënieve me lëvizjen “Vetëvendosje” që prej anulimit të protestës më 25 mars. Shkak janë bërë dallimet e thella për mënyrën e bashkëpunimit të mëtejmë.

 Në intervistën dhënë “Kohës Ditore”, Haradinaj ka thënë se propozimi i tyre ka qenë që bartësi i listës të jetë nga njëra parti, e mandatari i Qeverisë nga partia tjetër. Sipas Haradinajt, i ka takuar VV-së të zgjedhë njërin opsion.
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...