Published On: 28 Mars, 2016

Ja kur Fisnik Ismaili thoshte “Kosova është Serbi” (Video)

  • Fisnik Ismaili njihet më shumë për aktivitetin e tij në Lëvizjen Vetëvendosje dhe punën e deputetit të Kosovës. Por, shumë pak prej nesh dimë që deputeti kosovar më parë ka qenë edhe aktor i një seriali.

Bëhet fjalë për rolin e një serbi në serinë e mirënjohur “Tre gjermanët e trashë”, i cili është shfaqur në vitin 2010.

Megjithëse në jetën e përditshme është një ndër kundërshtarët më të fortë të krijimit të Asociacionit të Komunave Serbe në Kosovë, në rolin e aktorit, Ismaili mbronte idenë se “Kosova është Serbi” gjatë takimit me shqiptarin, Ganiun, përkatësisht Naser Rafunën.

Kujtojmë se seria kishte karakter humoristik dhe deputeti ka marr pjesë si mysafirë special.

Këtë pjesë të serialit mund ta shikoni në videon e mëposhtme nga minuta 39-të.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. dauti thotë:

    Filmi dhe teatri hyne ne korpusin e krijimtarise artistike dhe mua me vjen keq kur dikush rolin e aktorit e identifikon me jeten e tij reale. Me kujtohet keto dite kur pashe nue reportazhe dhe biseden me disa gra nga nje vend i Shqiperise. Ato kishin qare me lot kur ne nje serial te Indise kishte vdekur protagonistja e seriali. Kjo tregon nivelin intelektual te tyre dhe te ketij nga Shqiptari.eu. VV ndoshta nuk ka gabuar me Fisnik Ismailin qe e ka pranuar ne radhet e veta, por ka gabuar rrast me jo fisniket, me te cilet ka lidhe koalicion sic jane AAK dhe NISMA. Nuk mund te luftohet korrupsioni, krimi i organizuar, plackitja e pasurise shteterore me njerzit e krimit, qe deri ne fyt jane perlyer me afera ecskandaoe te peshtira sikur edhe qeveria aktuale. VV DUHET TA KUPTOJE KETE dhe duhet te oargohet nga keta kopuke nese do qe tevkete perkrahjen e qytetareve.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...