Published On: 6 Tetor, 2016

Ja kur është koha më e mirë të hiqni qimet e padëshiruara në këmbë

Egziston një arsye që kur hiqni qimet e këmbëve nuk arrini t’i hiqni mirë. Siç rezulton, këtë veprim duhet ta bëni natën dhe jo ditën.

Sipas dermatologëve, koha më e mirë që të hiqni qimet e padëshiruara në këmbë është natën, shkruan koalb.com.
Arsyeja pse duhet të bëni këtë rutinë natën është se këmbët ngrohen gjatë natës dhe qimet e vogla bëhen edhe më pak të dukshme kur zgjoheni në mëngjes.

Ndërkohë, nëse hiqni qimet e padëshiruara në mëngjes, këmbët mund të ndjehen më të buta, gjë e cila na bën të besojmë se keni arritur të kryeni punën tuaj në përsosmëri, por është krejtësisht e kundërta, sepse gjatë ditës këmbët qëndrojnë më të ftohta dhe qimet forcohen edhe më shumë.

Pra, mos e shmagni një dush para gjumit dhe hiqni qimet e padëshiruara pikërisht në atë kohë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...