Published On: 5 Shkurt, 2016

Ja ku gjendet Sokol Bashota!

Kryetari i komunës së Klinës Sokol Bashota të premten ka dalë në vendin e punës. Një ditë pasi iu bastis zyra dhe banesat e tijë për dyshimet për korrupsion dhe keqpërdorim detyre, zyrtarët e kësaj komune kanë konfirmuar për Gazetën Fjala se Bashota është paraqitur në punë sikurse zakonisht.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësja e kësaj komune Samije Gjergji.

“Po kryetari sot ka dal në punë. Gjatë ditës do t’i keni të gjitha detajet”, ka thënë shkurt  Gjergji.

Merret vesh se tek sot atij I ka shkuar thirrja nga prokuroria për tu paraqitur në organet e drejtësisë lidhur me dyshimet e ngritura. Bashota bashkë me katër zyrtarë të tjerë: menaxherin e prokurimit në këtë komunë, Abaz Foniqi; shefin e personelit, Xhavit Dauti, drejtoreshën e Departamentit të Kulturës, Kristinë Lazri, si dhe shoferin e familjarin, Zenel Bashota, po dyshohen për veprat penale: keqpërdorim i detyrës zyrtare, si dhe konflikt interesi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...