Published On: 24 Shkurt, 2016

Ja ku do të zhvillohet finalja e Champions në 2018-ën

  • Finalja e sezonit 2017-18 do të zhvillohet në stadiumin e ri të Atletico Madrid Lajmi është bërë i ditur nga vetë presidenti i “Colchoneros” 
  • 2016 “Meazza” (Milano), 2017 “Millennium Stadium” (Kardif), 2018… “Tek ne, te La Peineta”. Lajmi është dhënë në mënyrë të befasishme nga presidenti i Atletico Madrid, Enrique Cerezo, i cili ka zbuluar vendin ku do të luhet finalja e Champions League mbas dy vitesh.
  • “Mungojnë disa muaj për kompletimin e impiantit, por ju siguroj se do të jetë stadiumi më i mirë në botë. Presim me padurim që të jetë gati, por siç thashë do të duhet edhe pak kohë. Do të jetë një stimul më shumë për çdo futbollist. Në vitin kur do të inaugurohet, në 2018-ën, sigurisht do të zhvillohet finalja e Champions League dhe, besoj, edhe ajo e Kupës së Mbretit”, ka thënë Cerezo për “Onda Cero”.
  • Numri një i Atletico-s më pas ka vazhduar duke folur për Torres dhe luftën për titull. “Fernando është një institucion nga këto anë, disa herë më ka thënë se ndihet shumë mirë këtu, është shtëpia e tij. Kur është larguar ishte momenti që ta bënte këtë dhe kur është kthyer ka bërë zgjedhjen e duhur. Kampionati? Nuk jemi jashtë luftës, jo derisa matematika nuk thotë të kundërtën. Do të luftojmë deri në fund sepse deri në maj gjithçka mund të ndodhë. Do të duhet të jemi gjithmonë të kujdesshëm”, ka përfunduar Cerezo.
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...