Published On: 9 Gusht, 2016

Ja ku do të strehohen miliarderët në rast të ndonjë apokalipsi (Foto)

Fundi i botës tremb shumë njerëz. Por Robert Vicinoi i Vivos Europa e sheh fundin e botës edhe si një biznes.

Në këtë mënyrë kompania nëntokësore e ndërtimit Vivos ka bërë më shumë sesa në një shtëpi për të jetuar në rastin e një apokalipsi.2

Vivos Evropa është një strehë-bunker në Rothenstein, Gjermani mendohet të jetë më e madhja e ndërtuar dhe më e sigurta në botë. Gjithashtu është një nga më luksozet në botë.

Nëse edhe ju mendoni të jeni pjesë e saj, një vend në këtë bunker është në dispozicion vetëm me ftesë, dhe secilit i duhet të paguajë 5 milionë dollarë për të qenë pjesë e saj.

3

Blerësit vetëm atëherë mund të kenë dhomat e tyre të zbukuruara  dhe të përshtatura sipas preferencave. Kur struktura të jetë e plotë, bunkeri masiv do të vendoset për tu mbrojtur nga fatkeqësitë natyrore.

LEXO:  Arrestohet një pjesëtar i dyshuar i ISIS-it, planifikonte sulm në Munih të Gjermanisë

4

I ndërtuar fillimisht nga sovjetikët gjatë Luftës së Ftohtë, i cili u përdor si një fortesë për pajisjet dhe municionet ushtarake, prona e pabesueshme u zbulua vetëm kohët e fundit nga themeluesi i Vivos, CEO Robert Vicino.

5

Ai tha se mundësia për të blerë një hapësirë në bunkerin Evropa po prezantohet ekskluzivisht për miliarderët dhe industrialistët globalë.”Ne nuk e dimë kur një apokalips do të ndodhë. Për ata që nuk e kanë siguruar një zgjidhje ende, kjo tashmë është tepër vonë”, tha Vicino. “Kjo është e shtrenjtë, por është një investim në jetën tuaj dhe në pasuri të patundshme”.

6

7

8

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...