Published On: 17 Janar, 2016

Ja ku do të gjykohen autorët e vrasjeve politike nga specialja!

  • Gjykata Speciale do të vendoset në ndërtesën e vjetër të policisë europiane EUROPOL në Hagë të Holandës, shkruan Gazeta Express.

Gjykata, e cila zyrtarisht quhet Kosovo Relocated Specialist Judicial Institution, pritet të fillojë të operojë brenda këtij viti.

Objekti i saj do të jetë në ish –objektin e Europolit derisa të ndërtohet një aneks për Gjykatoren. Në ndërkohë Gjykata do të akomodohet diku tjetër.

Themelimi i saj bëhet për të gjykuar rastet që përfshijnë krimet e kryera gjatë dhe menjëherë pas periudhës së Luftës së Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...