Published On: 17 Shkurt, 2016

Ja kërcënimet e Mustafës e Thaçit në konferencën pas protestës? (VIDEO)

Menjëherë pasi protesta mbaroi, Kryeministri Isa Mustafa dhe zëvendësi i tij, Hashim Thaçi, thirrën një konferencë për media.

Sipas Mustafës qytetarët u manipuluan nga opozitarët dhe ai tregoi edhe njëherë që ekzekutivi nuk do të dorëzohet, edhe pse opozitarët i dhanë ultimatum atyre që të dorëhiqen deri në fund të këtij muaji.

Kjo gjë nuk i intereson as Thaçit i cili madje u shpreh se i pritën që të vinë në institucione mirëpo ata nuk erdhën.

Ai tha se partia e tij edhe e Mustafës mund të thërrasin votuesit e tyre në rrugë, por nuk do e bëjnë një gjë të tillë.

Më pas Thaçi tha se opozitarët duhet të japin llogari për një çështje.

Sipas tij ata i kanë falsifikuar një numër të madh të peticionit kundër dy marrëveshjeve dhe për këtë gjë do të themelohet një Komision Hetimor.

Të dy, Mustafa e Thaçi thanë se zgjedhje do të ketë por në 10 qershor të vitit 2018.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...