Published On: 20 Mars, 2016

Ja fotot e kamzaliut grabitës, jetë luksi nën “petkun” e Policisë së Shtetit

  • Rastet e fundit të grabitjeve dhe vrasjeve nga persona të veshur me uniformën e Policisë së Shtetit duhet të kthehen në një kambanë alarmi jo vetëm për policinë që i duhet të kapë autorët, por edhe për qytetarët të cilët tashmë rrezikojnë të bien pre e keqbërësve që kamuflohen si ruajtës të rendit.

Rasti më i fundit ishte ai i dy kushërinjve, Halil dhe Shaban Topalli, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin grabisnin qytetarët që udhëtojnë me makinë duke i ndaluar ata në rrugë me tabelën e policisë.

Aventura e tyre mori fund këtë të dielë kur ata u arrestuan nga Policia e Kamzës për disa raste grabitjesh që i kanë sjellë atyre mjaft përfitime. Kjo duket edhe në profilin zyrtar në rrjetin social Facebook të 22-vjeçarit Halil Topalli. Makina luksoze e portofol i “fryrë” me euro, që nuk lënë vend për dyshim se janë të vjedhura nga qytetarë që i është dashur të derdhin djersë për t’i fituar ato para.

Mesa duket Halili e ka marrë me “pasion” punën e policit, aq sa nuk ka ngurruar të postojë në Facebook edhe foto të tij me veshjen e rremë të Policisë Rrugore. Teksa i buzëqesh aparatit, ai shfaqet në foto edhe me radion e efektivëve dhe tabelën që policët i drejtojnë shoferëve kur duan që t’i ndalojnë. Ai është fotografuar në ambientet e një lokali, çka do të thotë se ai lëvizte mjaft lirshëm me uniformë, jo vetëm kur i duhej të kapte “prenë” e radhës në rrugët e Shqipërisë.

Ndaj eshte mire, qe policeve te dyshimte qe mund t’ju ndalojne ne rruge, tu kerkoni gjithmone distinktivin e policise.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...